Словачка е миленик на ВАР: Фоуден стрелаше за 1-1, но голот поради офсајд е поништен (ВИДЕО)

Словачка уште еднаш покажа дека е најталична репрезентација на ова Европско првенство, откако уште еднаш благодарение на ВАР успеа да се спаси. По двата поништени гола на Белгија, истото им се случи и со Англија.

Англичаните преку Фил Фоуден успеаја да израмнат на 1-1 во 50. минута, но по проверка на ВАР очигледно беше дека Англичанецот беше во офсајд, па погодокот беше поништен.

Phil Foden disallowed goal against Slovakia 50′
byu/PSGAcademy insoccer

Се вчитува...