Солзи радосници, скок до небо, среќен крај (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија е на седмо небо…Одбојката донесе нова голема радост за спортските срца во оваа земја. Никола Ѓоргиев и соиграчите за првпат во историјата се пласираа на Европско првенство. „Спартанските маки“ завршија, се претворија во солзи радосници, скокови до небо и среќен крај…Радувај се Македонијо на новите херои…

 

 

Се вчитува...