Солзите на капитенот што ја разнежнија нацијата (ВИДЕО)

Солзи, радост, еуфорија… Одбојкарите ја заслужија. Емотивната реакција на капитенот Никола Ѓоргиев по триумфот над Унгарија е вистинска потврда за желбата со која момците на Никола Матијашевиќ ги одиграа квалификациите.

Остварен е деценискиот сон, Македонија за првпат во историјата ќе биде учесник на Европско првенство во одбојка.

Се вчитува...