Срамна тепачка меѓу фудбалерите на „пријателската“ меѓу Силекс и Борец… (ВИДЕО)

Силекс славеше со 2-0 против Борец на „пријателскиот“ натпревар кој се одигра на Градскиот стадион во Кратово, но мечот остана во сенка на масовната физичка пресметка меѓу фудбалерите на двата тима.

По остри стартови на фудбалерите на Борец во еден момент во меѓусебна физичка пресметка се втурнаа буквално сите фудбалери на двата тима…

Се вчитува...