Срдечна средба на Ѓоковиќ и Дончиќ во Стожице… (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ со своето присуство и тоа како го збогати пријателскиот натпревар меѓу Словенија и Србија, кој синоќа се одигра во Стожице.

Словенците на крај победија против тимот на Светислав Пешиќ со 97-92 по продолжение со одличната игра на ѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ кој постигна 34 поени и го предводеше својот тим до победата.

Па, на крај двете ѕвезди имаа и тоа како срдечна средба. Лука по дуелот соопшти дека средбата и постојаната комункација со Новак Ѓоковиќ и тоа како му значи, впрочем спортските пријателства секогаш носат возбуда…

Се вчитува...