Струга ТЛ го промовираше и Косовецот Ајети (ФОТО)

Струга Трим Лум за продолжението од сезоната се засили и со левокрилниот офанзивец Малсор Ајети.

20-годишниот Косовец во редовите на Струга ТЛ доаѓа од албанскиот Скендербег каде настапуваше изминатата сезона. Претходно во својата кариера има настапи и за младинскиот тим на Валдорф Манхејм во Германија, како и во младинските категории на Порто.

 

Се вчитува...