Супер-завршница и за Валон Етеми во турскиот шампионат (ВИДЕО)

Македонските фудбалски репрезентативци продолжуваат со одличните партии во лигите ширум Европа. Откако вчера за своите тимови беа двајцата македонски капитени Стефан Ристовски и Енис Барди, денешниот ден со гол го зачини и Валон Етеми.

Турскиот Истанбулспор по првото полувреме има предност од 2-1 против Кајсериспор во 21. коло. Стрелец на вториот погодок за клубот од Истанбул беше токму нашиот Етеми.

 

Istanbulspor [2]-1 Kayserispor – Valon Ethemi 32′ from soccer

Се вчитува...