Тајсон Фјури победи во фантастична борба од 12 рунди

Тајсон Фјури, еден од најдобрите боксери на денешницата, славеше во својот 30-ти меч во професионалната кариера. Фјури во Лас Вегас го победи Ото Валин, по борба од 12 рунди.

Љубителите на овој спорт ширум светот очекуваа Фјури и пред последната рунда да го реши противникот, но шведскиот боксер одработи одличен меч, а со еден удар му наносе и исекотина на Фјури над десното око која му создаваше проблеми во текот на сите 12 рунди.

И покрај проблемите, Фјури издржа до крај и на крајот заслужено победи со едногласна одлука на судиите.

Се вчитува...