Таткото на Флојд Мејведер нокаутиран во ринг…. (ВИДЕО)

Таткото и тренер на непоразениот боксерски шампион Флојд Мејведер заврши на под по нокаут кој го доби на спаринг-натпревар.

Флојд Мејведер сениор е поранешен боксер, па иако со свои 66 години се одлучи во својот боксерски клуб во Лас Вегас да ги одмери силите со исто така поранешен боксер, 45-годишниот Рос Томпсон.

По една меѓусебна караница, двајцата поранешни боксери се одлучи нештата да ги решат во ринг. Па, на крајот Томпсон беше поуспешен… Со комбинација од неколку удари го собори Мејведер кој на крајот замолче…

 

Се вчитува...