Традиционално карате: Спасе Стојанов и Мила Саздова државни прваци

Изминатиов викенд се одржа 50.Државен шампионат на Македонија во традиционално карате. Најинтересни борби имаше во сениорска конкуренција, каде државен шампион стана Спасе Стојанов, од карате клубот Шихан од Струмица. Кај сениорките најдобра беше Мила Саздова од карате клубот Работнички. Во кадетска конкуренција, лауреати се Димитар Витанов (АБЦ Струмица) и Јана Милевска (КК Работнички).

Се вчитува...