Тренерот Александар Таневски поднесе оставка во Академија Пандев

Лошиот старт на новата сезона во Првата фудбалска лига е причина тренерот Александар Таневски да поднесе оставка во Академија Пандев. Само една победи и три освоени бода во пет кола сигурно не беа плановите на „пандевци“ пред почетокот на шампионатот.

За јавноста, и Таневски и клубот се осврнаа со изјави на социјалните мрежи.

Се вчитува...