Тренерот на Сакраменто по добиена техничка: „Дончиќ дај му автограм на судијата, тој е твој фан“ (ВИДЕО)

Тренерот на Сакраменто, Лук Ватон револтиран од судењето на синоќешниот натпревар против Далас, по добиена техничка грешка во третата четвртина му се обрати на словенечкиот кошаркар од спротивниот табор, Лука Дончиќ.

„Лука, направи ми услуга, и по мечот дај му автограм на судијата. Тој е фан, тој е твој голем фан“ – коментираше Ватон…

 

Се вчитува...