Тричко е гол-машина, го тресна и првакот на Кипар

Иван Тричковски продолжува со извонредните настапи во дресот на АЕК Ларнака откако македонскиот ас го постигна голот за победа над шампионот Омонија од 2-1.

Гостинскиот состав имаше водство од 0-1 на полувремето, но АЕК направи целосен пресврт и токму со голот на Тричковски стигна до целосен пресврт и цел плен на оваа средба.

Се вчитува...