Тричковски повторно стрелец за АЕК Ларнака

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски продолжува со одлични игри во кипарскиот шампионат. Тој беше стрелец на еден погодок за својот тим АЕЛ Ларнака и тоа со „паненка“ од пенал на денешниот дерби дуел против Омонија (4-2). Со тоа тимот на Тричковски на Мојсов ја прекина серијата од неколку последователни ремија.

tricko so omonija

Популарниот Тричко во 51.минута постигна „паненка“ за водство од 3-0, а до крајот Омонија сепак успеа малку да го ублажи поразот. По овој триумф, АЕК Ларнака се наоѓа на третото место на табелата во првенството на Кипар со 52 освоени бода.

Се вчитува...