Цел свет му се смее – Нејмар од пенал се посрамоти за сите пари (ВИДЕО)

Многумина велат дека е по Лионел Меси е најдобриот фубалер на светот, но Бразилецот Нејмар не може да е најдобар ниту во Пари Сен Жермен кај што прва ѕвезда е Килијан Мбапе. Младиот Французин ја доби наградата за најдобар фудбалер во францускиот шампионат, а Нејмар повторно се посрамоти.

Нејмар не успеа да искористи пенал против Брест кој одлучува за титулата во Лига 1. Неговото промашување веднаш стана вирално, а буквално целиот свет му се смее за изведениот пенал.

 

 

Се вчитува...