Цикарски стрелец за повеќе од значајна победа на Ботев… (ВИДЕО)

Бугарскиот прволигаш Ботев од Пловдив дојде до повеќе од значајна победа во битката за опстанок во бугарскиот шампионат, благодарение на голот на македонскиот интернационалец Мите Цикарски.

Цикарски погоди во 78. минута од средбата за триумф од 1-2 на Ботев на гостувањето против Ботев Враца.

Цикарски настапи до 85. минута од средбата, а во тимот на Ботев Враца последниот половина час од дуелот го одигра и Доријан Бабунски.

Се вчитува...