Уште еден неверојатен потег: Со маестро Лука и невозможното е возможно (ВИДЕО)

Словенецот Лука Дончиќ на најдобар можен начин се врати на паркетот, партиципирајќи со 33 поени, 12 скока и осум асистенции во победата на Далас против Сакраменто.

А, од репертоарот на маестро Лука се издвои еден потег, кој се чини помалку неверојатен. Но, очигледно ништо не е неверојатно кога е во прашање Лука Дончиќ…

 

Се вчитува...