Вајлдер го покоси Бризел за помалку од една рунда (ВИДЕО)

Деонтеј Вајлдер ја одбрани светската титула во супертешка категорија во ВБЦ верзијата и тоа на супериорен начин. Го нокаутираше презивикувачот Доминик Бризел уште во првата рунда од мечот во Њујорк.

Вајлдер на 43 секунди пред крајот на првата рунда го „патосираше“ противикот и ја продолжи низата од 41 победа. Има и едно реми.

Американскиот боксер деветти пат ги одбива нападите за шампионскиот појас кој првпат го освои во 2015 година.

 

 

 

DEONTAY WILDER KNOCKED OUT BREAZEALE IN THE FIRST ROUND. 😱😱😱 (via @showtimeboxing)

A post shared by House of Highlights (@houseofhighlights) on

Се вчитува...