ВАР-правдата на македонска страна: Драма…, па оправдано поништен пенал за Бугарија во 94. минута (ВИДЕО)

ЕКИПА во Разград,

Владимир Булатовиќ

Вистинска драма се случуваше на крајот од денешниот натпревар во Разград.

Бугарите од една своја акција дојдоа до погодокот на средбата во првото полувреме преку Десподов, а од втората своја акција буквално во последните секунди дојдоа до можност и за пенал за победа.

По шутот на домашните во финишот, Муслиу ја блокираше топката во корнер, а главниот судија Французинот Пињар веднаш покажа на белата точка. Но, следеше и реакција од ВАР-судијата. Па по прегледувањето на снимката Пињар оправдано го поништи пеналот, откако беше очигледно дека Муслиу со прилепен лакт за тело ја одбива топката во корнер…

Се вчитува...