ВИДЕО: Акција во три потези – Голот на Адем за триумф на „лавовите“ во 92. минута

Македонија ЃП преку акција во три потези која во 92. минута ја реализираше нововлезениот Ермедин Адем дојдоа до триумф од 2-1 против Работнички во 1. коло од новата сезона во ПМФЛ.

Претходно, „лавовите“ поведоа со голот на Боби Божиновски во 40. минута…

Работнички израмни со убавиот погодок на младиот Димитар Тодоровски во 55. минута кој извонредно реализираше откосо од непосредна близина.

Се вчитува...