ВИДЕО: Евро-гол на Десниќ во Автокоманда

Скопје има убедлива предност од 3-0 против Брегалница по првото полувреме во последното коло од Првата македонска фудбалска лига.

Посебно за издвојување е третиот погодок на скопјани.

Во 43. минута мајсторски со шут од 20 метри погоди Дарио Десниќ…

Се вчитува...