ВИДЕО: Евро-гол на Љамчевски, Тиквеш убедлив против Воска

Тиквеш веќе со сигурност ќе остана во Првата македонска фудбалска лига. На десет минути пред крајот на бараж-пресметката во Струмица, кавадарчани имаат предност од 4-1 против Воска спорт.

А, досегашниот тек од натпреварот го одбележа евро-голот на Љамчевски директно од слободен удар од 25. минута во 67. минута за водство од 3-1 во тие моменти на Тиквеш…

Се вчитува...