ВИДЕО: Како Антиќ ‘решеташе’ против Жалгирис…

Перо Антиќ запиша одлична партија на стартот од новата сезона во Евролигата, овој пат во дресот на својот нов клуб белградска Црвена Звезда.

Од 17 поени постигнати за околу 20 минути игра, Антиќ постигна и три тројки повторно „решетајќи“ од далечина… Во последната минута го донесе својот тим со последната тројка и на еден поен негатива (74-73) но ниту тоа не беше доволно на крајот да се стигне до триумф. На крајот, Жалгирис славеше со 78-76.

Се вчитува...