ВИДЕО: Мајсторијата на Анес Хот ја израдува Битола…, прволигашка победа по повеќе од две години

Пелистер триумфално се врати во Првата македонска фудбалска лига, славејќи со 1-0 против Академија Пандев на стартот од новата сезона.

Радоста за Битола и прволигашка победа по повеќе од две години донесе засилувањето од Нови Пазар, Анес Хот со мајсторскиот погодок во 10. минута од натпреварот…

Се вчитува...