ВИДЕО: Мајсторска снаодливост на Петар Петковски за три бода од Тетово

Работнички дојде и до втората победа сезона, триумфирајќи со 0-1 на гостувањето против Ренова во Тетово во 5. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Романтичарите“ до трите бода дојдоа благодарение на извонредната снаодливост на Петар Петковски кој во 78. минута постигна луциден погодок за триумф на составот на Ратко Достаниќ…

Се вчитува...