ВИДЕО: Супер-акцијата на стружани ја неутрализираше Тошевски за реми на Работнички

Работнички и Струга Трим Лум ремизираа (1-1) во 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Стружани поведоа со голот на Цветановски во 78. минута, по убавото проигрување од Лена…

Но, бод за „романтичарите“ донесе Милош Тошевски со погодокот во 86. минута.

Се вчитува...