Влатко Костов: Пресреќен сум…, одигравме тактички одлично за заслужено останување во Првата лига!

Шефот на стручниот штаб на Тиквеш, Влатко Костов не го криеше задоволството од обезбедениот прволигашки опстанок по убедливата победа од 4-1 против Воска спорт во бараж-дуелот во Струмица.

Костов по мечот ја нагласи одличната игра на неговите избраници кои само го потврдија прволигашкиот квалитет.

„Заслужена победа во тежок натпревар. Добро е што отворивме брзо со 2-0. Можеби се направи мала тензија при нивниот гол за намалување на предноста, но и одигравме тактички навистина одлично. Знаевме дека во второто полувреме Воска ќе се отвори и дека ќе имаме шанса да дојдеме до трет гол. Успеавме во тоа, а потоа и со четврти гол за лесно приведување на натпреварот до крај. Може само да им честитам на моите играчи, навистина сум пресреќен по оваа победа“ – ни изјави Костов по дуелот во Струмица.

Се вчитува...