Во Струмица 0-0… Битката продолжува уште 30 минути!

Шкендија и Пелистер играат без голови по регуларните 90 минути во финалето на Купот на Македонија кое се играна стадионот „Младост“ во Струмица.

По продолжувањето на дуелот, Баже Илијоски ја имаше најголемата шанса на мечот во 78. минута кога, по грешката на Вујчиќ, изби очи во очи со Костадин Захов но голманот на Шкендија извонредно одбрани.

kpu-pel-skendija (4)

Во 87. минута Марјан Радески, пак, имаше убава можност но неговиот шут од околу 20 метри Петрески го одбрани.

Битката продолжува низ продолженија од два пати по 15 минути. Доколку и по тие 30 минути нема победник, следат пеналите.

Се вчитува...