ВТОРА ЛИГА ИСТОК: „Петарда“ од Брегалница за Саса, реми на дербито во Гевгелија

Брегалница Штип ја славеше најубедливата победа во 4. коло од денешните второлигашки натпревари на македонската фудбалска сцена.

Штипјани убедливо со 0-5 славеа на гостувањето против Каменица Саса.

Значајна победа во битката за врвот запиша и Тиквеш од 1-0 против Победа Валандово. Стрелец на единствениот гол вреден три бода за кавадарчани беше Ѓорѓи Мојсов од пенал во 64. минута.

РЕЗУЛТАТИ – 4. КОЛО:

Каменица Саса – Брегалница 0-5

Тиквеш – Победа Валандово 1-0

Кожуф – Борец 0-0

Плачковица – Хоризонт Турново 3-2

Беласица – Осогово (19:30 ч.)

ТАБЕЛА: Беласица(-1) 9 бода, Тиквеш 9, Брегалница 8, Кожуф 7, Осогово(-1) 6, Борец 6, Плачковица 6, Победа 2, Каменица Саса и Хоризонт Турново без бодови.

Се вчитува...