ВТОРА ЛИГА – ЗАПАД: Велазерими подобар од Тетекс за враќање на врвот!

Екипата на Велазерими се врати на врвот од табелата во Втората лига – Запад, откако во последниот натпревар од 9. коло денеска славеше со 3-1 против Тетекс.

Стрелци на головите за Велазерими беа Белул Небиу, Мргим Дани и Алиу, додека за Тетекс реализираше Јанакиевски во самиот финиш од средбата.

РЕЗУЛТАТИ – 9. КОЛО

Еуромилк ГЛ – Гостивар 1-0

Зајази – Струга Трим Лум 1-1

Македонија ЃП – Локомотива 4-1

Лабуништа – Новаци 1-0

Велазерими – Тетекс 3-1

ТАБЕЛА: Велазерими 19 бода, Струга Трим Лум 16, Гостивар 15, Еуромилк ГЛ 13, Локомотива 12, Тетекс 12, Лабуништа 12, Македонија ЃП 10, Новаци 8, Зајази 6 бода.

Се вчитува...