Замената за Халанд слета во Дортмунд (ВИДЕО)

Борусија Дортмунд уште денеска ќе го промовира новото засилување Карим Адејеми, кој треба да биде замена за Ерлинг Халанд кој заминува во Манчестер Сити.

Адејеми веќе пристигна во Дортмунд, и сниман е на аеродромот во овој град. Веројатно попладнево ќе има лекарски прегледи, а потоа и официјална промоција.

Голгетерот на Салцбург, кој игра и за германската репрезентација, ќе притисгне во Борусија за 38 милиони евра.

Се вчитува...