Заниоло се враќа во Италија

Николо Заниоло се враќа во Серија А по година и пол помината во Галатасарај, за која настапи само 12 пати, постигна пет гола и еднаш асистираше.

Офанзивниот играч за врска, кој во меѓувреме играше како позајмен во Астон Вила, ќе биде нов фудбалер на Аталанта. И покрај тоа што Фиорентина беше заинтересирана да го доведе, на крајот турскиот клуб и италијанскиот фудбалер ја прифатија понудата на клубот од Бергамо.

Заниоло следната сезона ќе игра како позајмен играч за сума од 3,5 милиони евра, а потоа Аталанта ќе има право да го купи за уште 16 милиони евра доколку одигра 60 отсто (или повеќе) од натпреварите во сезоната.

Се вчитува...