Ждрепка ЛЕ: Адеми и Ристовски против Тотенхем на Мурињо, „мега-пресметка“ меѓу Јунајтед и Милан

Македонските фудбалски репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски за противник во осминафиналето во Лигата на Европа ќе го имаат англискиот премиер-лигаш Тотенхем. Првиот натпревар ќе се игра во Загреб на 11. март, додека реваншот во Лондон е закажан за 18 истиот месец.

Во најинтересниот натпревар од оваа фаза ќе се сретнат Манчестер Јунајтед и Милан, а за издвојување се и мечевите Рома – Шахтјор и Олимпијакос – Арсенал.

ЛИГА ЕВРОПА – 1/8-ФИНАЛЕ ДВОЈКИ: 

AЈАКС – ЈАНГ БОЈС 

ДИНАМО КИЕВ – ВИЛЈАРЕАЛ 

РОМА – ШАХТЈОР 

ОЛИМПИЈАКОС – АРСЕНАЛ 

ДИНАМО ЗАГРЕБ – ТОТЕНХЕМ 

МАНЧЕСТЕР Ј. – МИЛАН 

СЛАВИЈА П. – РЕНЏЕРС 

ГРАНАДА – МОЛДЕ 

Се вчитува...