Барселона рутински до нови бодови - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Барселона рутински до нови бодови

Барселона рутински до нови бодови

Доминацијата на Барселона во шпанската АСОБАЛ лига неспорна е и во новата сезона. Во 2.коло од шпанското првенство, Барселона славеше гостинска победа протиув Хуеска со 17-23.

Полскиот репрезентативец Камил Сипжак беше најефикасен во составот на Барселона постигнувајќи пет гола од пет обиди. Со максимален учинок заврши и наследникот на Кире Лазаров на десната бековска позиција, Словенецот Јуре Доленец кој беше стрелец на три гола.

Борко Ристовски на овој натпревар остана на клупата, а на голот на Барселона беше Гонзало Перез де Ваграс и запиша осум одбрани.

Следен предизвик за Барселона ќе биде дуелот со Рајн Некар Левен, на гостувањето во Германија на 17 спетмеври, на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.