Џејмс Фелдин од Панатинаикос, ново засилување за Црвена Звезда

Првакот во АБА-лигата кој со успех настапува и во Евролигата, тимот на Црвена Звезда, ќе биде навистина силен и следната сезона. Иако заминаа неколку кошаркари кои беа костур на „црвено-белите“ во изминатиот период, сепак, раководството на клубот создава нов ростер, кој исто така ќе поседува завиден квалитет. Доказ за тоа е ангажманот на досегашниот кошаркар на Панатинаикос, Џејмс Фелдин. Тој ќе ја засили конкуренцијата на бековските позиции, а има 29 години.

Минатата сезона овој кошаркар во дресот на ПАО имаше просек од 8,4 поени, околу два скока и една асистенција по натпревар.

Се вчитува...