Филип Ивановски стрелец за Јавор во првенството на Србија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Филип Ивановски стрелец за Јавор во првенството на Србија

Филип Ивановски стрелец за Јавор во првенството на Србија

Македонскиот фудбалски интернационалец Филип Ивановски беше стрелец на единствениот гол за Јавор во поразот од Борац (2-1) во првенството на Србија. Тоа е трет гол за поранешниот играч на Вардар, Работнички и на Македонија ЃП, кој беше интернационалец и во Полска, во Суперлигата на Србија.

Ивановски го доведе Јавор во водство во 38. минута, но Борац успеа да возврати со два гола до полувремето, што на крајот беше и конечен резултат на оваа средба.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.