Иниеста: Убав почеток е да го победиш Јуве со 3-0 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
20/11/2017 12:12
Кошарка
20/11/2017 11:26
Кошарка
20/11/2017 10:23
Фудбал
19/11/2017 21:29

Иниеста: Убав почеток е да го победиш Јуве со 3-0

Иниеста: Убав почеток е да го победиш Јуве со 3-0

Барселона имаше одличен старт на новата сезона во Лигата на шампионите, совладувајќи го Јувентус со 3-0 на „Камп Ноу“. Тоа е своевидна одмазда кон „старата дама“, но капитенот Андрес Иниеста го гледа како убава најава за успешна сезона во елитното европско клупско натпреварување.

„Среќни сме што ја почнавме новата сезона во Лигата на шампионите со победа. И тоа не било каква победа, туку против Јувентус. Одигравме квалитетен меч, но мислам дека овој тим може уште да напредува и тоа сигурно ќе се случи во текот на сезоната“, изјави Андрес Иниеста по триумфот над италијанскиот првак.


 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.