Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе во Турција (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/10/2017 21:31
Фудбал
19/10/2017 21:09
Фудбал
19/10/2017 20:54
Фудбал
19/10/2017 20:50

Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе во Турција (ВИДЕО)

Јаховиќ повторно стрелаше за Гезтепе во Турција (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски интернационалец Адис Јаховиќ игра во голема форма, а неговиот тим Гезтепе е хит во првенството на Турција. Иако е нов прволигаш Гезтепе се наоѓа на третото место на табелата. Вчера го совлада и Генчлербирлиги со 3-2 на домашен терен, а Јаховиќ беше стрелец на третиот погодок.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.