Јуниорките се посрамотија на ЕП: Цела четвртина без постигнат поен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Јуниорките се посрамотија на ЕП: Цела четвртина без постигнат поен

Јуниорките се посрамотија на ЕП: Цела четвртина без постигнат поен

Кошаркарското фијаско на Македонија денеска го комплетираа јуниорките, генерацијата за кошаркарки до 18 години кои се натпреваруваат на Европското Првенство – Б дивизија во Република Ирска (48-77).

Тие одиграа четвртина за заборав на дуелот со Украина, откако во првите десет минути од средбата не постигнаа ниту еден единствен поен, губејќи со 0-17. Далеку подобро беше во остатокот од мечот, во кој противничките заиграа и полабаво во одбраната, па Македонија до крајот успеа да стигне до вкупно 48 поени, но и нов убедлив пораз од 48-77.

Андонова со 14 поени беше најефикасна кај нашата селекција, во чии редови Шеќероска постигна седум поени.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.