Кентин Мае потпиша тригодишен договор со Веспрем - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
23/10/2017 13:15
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26

Кентин Мае потпиша тригодишен договор со Веспрем

Кентин Мае потпиша тригодишен договор со Веспрем

Францускиот ракометен репрезентативец, Кентин Мае (25), потпиша тригодишен договор со Веспрем. Во редовите на унгарскиот првак Французинот ќе се пресели од следната сезона кога му истекува актуелниот договор со Фленсбург.

Француското лево крило ќе биде во новиот состав на Веспрем што го крои Љубомир Врањеш, кој од летово ќе седне на клупата на местото на Шпанецот Ксавиер Сабате.

Според најавите кои се уште немаат официјална потврда, од летово на позицијата лево крило во Веспрем треба да биде и македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков на кого на крајот на оваа сезона му истекува договорот со Рајн Некар Левен.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.