Лазаров со специјални мундијалски патики на СП (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
30/03/2017 14:48
Фудбал
30/03/2017 14:31
Фудбал
30/03/2017 10:28
Интервју
29/03/2017 16:15

Лазаров со специјални мундијалски патики на СП (ФОТО)

Лазаров со специјални мундијалски патики на СП (ФОТО)

Кире Лазаров со години наназад е заштитно лице на „Хумел“, па оваа компанија за спортска опрема неслучајно изготви специјални мундијалски патики за македонскиот ас, во кои нашиот капитен ќе го предводи националниот тим на Светското Првенство во Франција.

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров на Светското првенство во Франција, кое започнува на 11 јануари ќе настапи во специјални патики, изработени од неговиот спонзор „Hummеl”. Патиките данската компанија ги изработи специјално за нашиот капитен и се комплетно обоени во црвена и жолта боја, како би биле брендирано во нашите национални бои“ – беше обелоденето на официјалната веб-страница на Кире Лазаров.

„Бум Бум Кире“ дефинитивно има реноме во ракометна Европа, па неслучајно е дел од „семејството на Хумел“ заедно со Хансен, Виктор Томас, Хајневетер, Нарсис…

lazarov patiki2 lazarov patiki

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.