ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако

ЛШ: Мадридска пресметка во полуфиналето, Јувентус против Монако

Европскиот клупски првак Реал Мадрид ќе ги одмери силите со градскиот ривал Атлетико Мадрид во полуфиналето на Лигата на шампионите. Минатогодишните финалисти сега ќе се пресметаат во полуфиналната фаза од елитното европско клупско натпреварување.

Најпријатното изненадување, францускиот тим Монако, ќе се сретне со италијанскиот првак Јувентус. „Кнезовите“ ќе бидат домаќини на првиот дуел, а реваншот ќе се одигра во Торино.

kardif ls

Првите мечеви се на програмата на 2/3 мај, а реваншите на 9/10 мај. Финалето ќе се одигра на 3.јуни во Кардиф.

ДВОЈКИ ЛШ, ПОЛУФИНАЛЕ

РЕАЛ МАДРИД – АТЛЕТИКО МАДРИД

 МОНАКО – ЈУВЕНТУС

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.