Охрид го чува тимот, нови договори со тројца ракометари - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52
Коментари
20/11/2017 12:12

Охрид го чува тимот, нови договори со тројца ракометари

Охрид го чува тимот, нови договори со тројца ракометари

Благојче Трајковски, Бојан Спасовски и Лазар Адамовиќ и во наредната сезона ќе настапуваат во дресот на Охрид. Тројцата ракометари потпишаа нови договори со охридскиот суперлигаш и ја продолжуваат соработката и во следната сезона.

Претходно, раководството на РК Охрид потпиша нови договори и со хрватските интернационалци Јосип Кезиќ и Марко Кобетиќ, со крилото Бобан Блажевски и со голманот Александар Стојановски. Со овие нови договори, охриѓани го зачувуваат костурот на тимот кој сезонава заврши на првото место во регуларниот дел од сезоната во македонската Супер лига и во плеј-офот избори настап во европските купови за следната сезона.

Викендов РК Охрид ќе настапи во завршницата од Купот на Македонија што ќе се одигра во салата „Младост“ во Битола. Во полуфиналето охриѓани за противник го имаат Еурофарм Работник.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.