Петковска од Металург потпиша на две години во Лублин - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Петковска од Металург потпиша на две години во Лублин

Петковска од Металург потпиша на две години во Лублин

Се поголем е бројот на македонски ракометарки кои летово ги напуштаат нашите клубови и се решаваат за трансфер во странство. Последна во низата е Елена Петковска, која реши да си замине од редовите на Металург и да се пресели во Полска.

Актуелниот вицешампион Лублин ќе биде новиот клуб на десното крило на македонската репрезентација, откако Петковска ја прифати понудата за двогодишна соработка со оваа екипа.

Нема сомнеж дека работата во максимално професионален клуб ќе биде од полза за 20-годишната ракометарка, која верува дека со максимална ангажираност на тренинзите ќе се избори за солидна минутажа на натпреварите на Лублин не само во полското првенство, туку и во европските купови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.