Реал без четири првотимци против Еспањол - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Реал без четири првотимци против Еспањол

Реал без четири првотимци против Еспањол

Зинедин Зидан ќе експериментира со составот на Реал Мадрид за утрешниот натпревар против Еспањол откако на денешната прес-конференција објави дека за мечот на „Сантијаго Бернабеу“ нема да може да смета на услугите на четири стандардни првотимци.

Првиот голман Кејлор Навас ќе му го отстапи своето место на Кико Касилја, а на дуелот со Еспањол нема да настапат ниту Лука Модриќ и Карим Бензема, кои ќе добијат заслужен одмор, како и повредениот Серхио Рамос.

Рамос не е „фит“ по повредата со Наполи и нема да игра. Шанса во нападот ќе добие Мората, додека Бензема ќе го пропушти овој натпревар“ – изјави Зидан, кој се уште не смета ниту на португалскиот лев бек Коентрао.

Добра вест за Реал Мадрид е што Герет Бејл конечно е „фит“ за камбек на терените, па се очекува велшкиот интернационалец да влезе во игра во второто полувреме од утрешниот натпревар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.