Шнидерлин се сели во Евертон - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Шнидерлин се сели во Евертон

Шнидерлин се сели во Евертон

Францускиот интернационалев Морган Шнидерлин го напушта Манчестер јунајтед, но ќе остане во Премиер – лигата. Иако имаше најави дека би можел да се врати во татковината и да игра за Олимпик Марсеј, сепак, премиерлигашот Евертон успеа да ги договори условите за негов трансфер. Откако ќе ги мине лекарските прегледи, Шнидерлин треба за сума од 22 милиони фунти да се пресели на „Гудисон Парк“.

Тој дојде на „Олд трафорд“ во 2015 година за сума од 25 милиони фунти, но за Манчестер јунајтед одигра само 32 натпревари и постигна еден погодок. По доаѓањето на Жозе Мурињо на менаџерската позиција е комплетно во втор пчлан и токму затоа и си заминува од клубот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.