Тениски поен на годината: Куевас со „магичен удар“ против Надал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Тениски поен на годината: Куевас со „магичен удар“ против Надал

Тениски поен на годината: Куевас со „магичен удар“ против Надал

Пабло Куевас e „авторот“ на најдобриот тениски потег годинава откако Уругваецот блесна токму во пресметката со првиот носител Рафаел Надал Шпанецот реши да излезе на мрежа, но тогаш Куевас неочекувано се реши за … удар низ нозете, со што го изненади прворангираниот светски тенисер, добивајќи заслужени овации од присутните во арената во Париз.

И покрај големата борба, на крајот сепак во следната рунда се пласираше Рафаел Надал, по победата од 2-1 во сетови (6-3, 6-7, 6-3).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.