Вардар мака мачи со головите, ама важни се бодовите... (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Вардар мака мачи со головите, ама важни се бодовите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вардар мака мачи со головите, ама важни се бодовите… (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Очигледно е дека Вардар сезонава во домашниот шампионат мака мачи со реализацијата. Така беше и денеска на дуелот против Шкупи на кој и покрај најмалку седум одлични шанси за гол, „црвено-црните“ реализираа само една.

На крајот може и да добијат казна, само доколку гостите беа малку поконцетрирани во вториот дел кога исто така создадоа неколку одлични можности, но не реализираа. Како и да е, голот на Барсегјан беше доволен за три бода… А, тоа во моментов е, се чини, најважно за четата на Чеде Јаневски!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.