Вардар победнички мина и низ Охрид (23-35) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Вардар победнички мина и низ Охрид (23-35)

Вардар победнички мина и низ Охрид (23-35)

Ракометарите на Вардар сосема очекувано стигнаа до нов триумф во Супер лигата славејќи во Охрид во „Билјанини Извори“ со 23-35 (13-20) во 4. коло од плеј-офот.

„Вардарци“ на тој начин максимално успешно ја завршија тројната програма од изминативе три дена, по претходните победи и против Еурофарм Работник и Пелистер.

Уште во првото полувреме Вардар покажа кој е кој, па стигна до предност од седум гола разлика (20-13). Во второто полувреме само рутински ја одржуваа и зголемуваа предноста за конечни 35-23.

ohrid - vardar 2

Во следното коло,  Вардар го чека дуел со Борец, додека Охрид во 5. коло ќе игра со Пелистер во Битола.

ФОТО: www.ohridnews.com.mk

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.