ВИДЕО: Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски - „Проектил“ од 25 метри! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

ВИДЕО: Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

ВИДЕО: Алими ја „собра пајажината“ од голот на Гачевски – „Проектил“ од 25 метри!

Шкендија сосема заслужено има водство од 2-0 против Вардар по 70 минути игра во дерби натпреварот од 1. коло во новата сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Тетовци долго не можеа да го „скршат“ отпорот на Вардар, за да тоа му успее во 61. минута на Арменд Алими кој постигна вистински евро-гол, испраќајќи „бомба“ кон голот на Гачевски од 25. метри…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.